Yola çıkış

Yağmurlu bir gün, aylardan Ocak. Seneye yeni başlamışız, dilekler, beklentiler, yeni hedefler… Bu sene neler getirecek bilmiyordum ama aklımdaki en önemli karar işten ayrılmak. Uzun zamandır düşündüğüm bir konu ama işimi sevmem, hem çocuğumun eğitimi ,yanımda çalışanlar; para kazanmak gerek derken sürekli ertelenen bir karar.

Bu düşüncelerle yeni yıla başlarken, şirketten gelen bir davet , bir önceki sene başarılı bir satış gerçekleştiği için bizi süpriz bir yere götürecekler. Şirketin merkezi Hong Kong’ta, önce oraya davet ediyorlar,oradan süpriz destinasyona gideceğiz. Çok heyecan verici, acaba neresi, mayonuzu da alın diyorlar, demek sıcak bir yere gideceğiz. Harika!Seviyorum bu şirketi…

İşten ayrılma düşüncesine ne oldu? Bi gidelim tatile de sonra bakarız…

Hazırlanmaya başlıyorum, vize sorunu olmasın diye destinasyonu öğrenmem lazım tabi, sürpriz tatil derken bir de gümrük kapısında kalmayalım.Ne de olsa bizim pasaport her yerde geçmiyor.

Ve öğreniyorum ki şirket bizi Tayland’a tatile götürüyormuş. Muhteşem… Hiç gitmedim,çok duydum  ve merak ettiğimbir yer ve iş arkadaşlarımla ilk defa böyle bir faaliyette bulunacağım.

Bu arada ben ev ofis şeklinde çalışıyorum ve ilk senelerde bana en yakın ofis Hong Kong ofisi ve 8000 km ötede! İşe başladığım zaman 6 hafta Çin’de kalarak işi öğrendikten sonra İstanbul’a dönüp ofisi kurdum. Yani evde bir odayı ofis olarak düzenledim. En önenmlisi, telefon, internet ve bilgisayar. Bunları kurduktan sonra işimi yapmaya başladım.

Yılda bir merkez ofise gidip hem fuara katılıyorum hem de Yönetimle görüşüyorum, ofisle olan işlerimi hallediyorum. Oraya gidince arkadaşlarla bir araya geliyoruz, yemek içmek değişiklik,aralarında sevdiğim insanlar var. Daha sonra İspanya Madrid de bir ofis kuruldu ve ben çok sevindim. Artık bana daha yakın iş arkadaşlarım var,mesafe yarıya düştü 3500 km! Olsun, telefonla sürekli görüşürüz, en azından aynı zaman dilimindeyiz.

Süpriz tatilde bir araya geleceğiz.Mesafeler sıfırlanacak, ve ilk defa sosyal bir ortamda hep beraber olacağız. Bunun heyecanı ile hazırlanarak kışı yaşayan İstanbul’dan Hong Kong’a uçacağım, Hong Kong da kışı yaşıyor ve soğuk , ama Tayland 30-35 derece,hem kalın hem de ince kıyafetlerimi  bavuluma koyup yola çıkmaya hazırlanıyorum

You might also like